Finalehighlights: Da U19 vandt guld i Marbella

Lyngby Boldklub U19 lukkede sæsonen med bravour, da de tog førstepladsen til Scandinavian Academy Tournament med fire sejre ud af fire mulige. Turneringen var en regulær målfest for Lyngby-mandskabet, som også leverede et finaleresultat på hele 4-1 mod Silkeborg. Vi har samlet højdepunkterne fra finalen her, så I kan se de flotte mål og lækre detaljer fra kampen.

En uge efter hjemkomsten fra Spanien sluttede U19 endeligt af med et 2-2 resultat mod FC Nordsjælland i ligaen og er nu gået på fortjent juleferie inden programmet kører igen fra januar-måned. Med resultatet mod FCN overvintrer Lyngby-drengene på en solid 6. plads i ligaen.

Vi ønsker god ferie til alle klubbens hold og glæder os til at komme i aktion igen i det nye år!

Flere eksklusive nyheder fra akademiet

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products