Fansene og Yellowbeard kårede Marcel Rømer til Man of the Match

Marcel Rømer blev af fansene og dagens kamppartner fra Yellowbeard kåret til dagens bedste kongeblå spiller. 

Der var masser af gode bud på, hvem der skulle rende med titlen som kampens bedste Lyngby Boldklub-spiller efter dagens kamp mod OB.

Efter en tæt afstemning blandt fansene faldt valget dog på anfører Marcel Rømer, som både scorede til 1-1, men som derudover også spillede en forbilledlig kamp på den centrale midtbane, hvor der blev løbet mange vigtige meter og lavet masser af gode tacklinger.

Efter kampen fik Marcel Rømer derfor fuldt fortjent overrakt titlen som kampens bedste Lyngby Boldklub-spiller, og denne gang kom præmien i form af en masse kvalitetskaffe fra Yellowbeard, der var dagens kamppartner.

#SammenForLyngby

FLERE NYHEDER

Hosein Alfaridawi er månedens akademispiller

Simon Sellerup – Mennesket før spilleren

Hjælp os med at gøre stadionoplevelsen endnu bedre