TRUP OG OPTAKT: SIDSTE KAMP I EFTERÅRET

Spillested: Capelli Sport Stadion

Modstander: HB Køge

Kampstart: Kl. 13:00 – d. 4/12-2021

Efterårets sidste kamp er på menuen, når Lyngby gæster HB Køge lørdag eftermiddag. Efter en sejr senest i årets sidste hjemmekamp runder vi jubilæumsåret af med sidste opgave for De Kongeblå på Capelli Sport Stadion i Køge.

Vinterpausen står for døren, men først skal De Kongeblå drenge en tur sydpå for at krydse klinger med HB Køge i efterårets sidste runde i NordicBet Ligaen. Det er en opgave, der kræver fuldt fokus fra Lyngby-mandskabet, fastslår cheftræner Freyr Alexandersson.

”Vi satser selvfølgelig på at slutte efteråret godt af med en sejr, men det er klart, at det gør HB Køge også. Vi forbereder os så godt som muligt, og vores arbejde op til kampen har været at holde fuldt fokus på denne sidste opgave i år og intet andet”, slutter Freyr.

Truppen:

31 Frederik Ibsen
41 Mads Kikkenborg
4 Svenn Crone
5 Kristian Riis
6 Andreas Bjelland
8 Petur Knudsen
9 Lasse Fosgaard
10 Rasmus Thellufsen
11 Magnus Kaastrup
13 Casper ‘Dani’ Winther
17 Adam Sørensen
19 Sanders Ngabo
20 Kasper Jørgensen
21 Sævar Magnússon
22 Magnus Westergaard
23 Pascal Gregor
26 Frederik Gytkjær
30 Marcel Rømer
97 Rezan Corlu

Lyngby Fans arrangerer bustur til Køge for at støtte drengene på den sidste mission i efterårssæsonen. Så lad os sammen afslutte klubbens 100 års jubilæum med manér!

Læs mere om busturen her

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

Få mere forretning med

LB Morgennetværk

Et aktivt netværk fyldt med passionerede erhvervsdrivende

Vil du vide mere om værdien ved at være partner i Lyngby Boldklub?

Så meld dig til vores B2B-nyhedsbrev herunder. Det er gratis og uforpligtende.

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products