NY SAMARBEJDSPARTNER: FREDDY’S BAR 💙🍻

På Gasværksvej inde ved Kødbyen i København ligger det lille hyggelige værtshus Freddy’s bar. Ejeren Peter Larsen kommer oprindeligt fra Varde, og derfor slog han til, da det blev muligt at blive profilpartner for Mads Kikkenborg.

“Vi vil gerne støtte en lokal dreng, som ligesom os er rykket til storbyen, og derudover så synes vi, at det er et rigtigt spændende projekt, Lyngby Boldklub har gang i,” siger Peter Larsen, der fortsætter:
“Vi har rettighederne til at vise klubbens kampe på vores skærme i baren, og når der scores, kan man se vores skilt på stadion, så det bliver noget, vi kan samles om. Jeg føler, at Lyngby er en klub, som alle egentligt meget godt kan lide, uanset hvem de ellers måtte holde med på det danske fodboldlandkort,” siger han og slutter:
“Vi glæder os til at dele en masse gode oplevelser med vores kunder – og håber, at de kongeblå fans vil stikke snuden ind forbi, når de varmer op på vores kanter.”

Mød Freddy’s bar på Gasværksvej 28, KBH V eller freddysbar.dk.

#SammenforLyngby

Del på facebook
Facebook
Del på twitter
Twitter
Del på linkedin
LinkedIn
Del på email
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products
Powered Voltage Emoji by Caddy