NY SAMARBEJDSPARTNER: FREDDY’S BAR 💙🍻

PĂĽ GasvĂŚrksvej inde ved Kødbyen i København ligger det lille hyggelige vĂŚrtshus Freddy’s bar. Ejeren Peter Larsen kommer oprindeligt fra Varde, og derfor slog han til, da det blev muligt at blive profilpartner for Mads Kikkenborg.

“Vi vil gerne støtte en lokal dreng, som ligesom os er rykket til storbyen, og derudover sĂĽ synes vi, at det er et rigtigt spĂŚndende projekt, Lyngby Boldklub har gang i,” siger Peter Larsen, der fortsĂŚtter:
“Vi har rettighederne til at vise klubbens kampe pĂĽ vores skĂŚrme i baren, og nĂĽr der scores, kan man se vores skilt pĂĽ stadion, sĂĽ det bliver noget, vi kan samles om. Jeg føler, at Lyngby er en klub, som alle egentligt meget godt kan lide, uanset hvem de ellers mĂĽtte holde med pĂĽ det danske fodboldlandkort,” siger han og slutter:
“Vi glĂŚder os til at dele en masse gode oplevelser med vores kunder – og hĂĽber, at de kongeblĂĽ fans vil stikke snuden ind forbi, nĂĽr de varmer op pĂĽ vores kanter.”

Mød Freddy’s bar pĂĽ GasvĂŚrksvej 28, KBH V eller freddysbar.dk.

#SammenforLyngby

Del pĂĽ facebook
Facebook
Del pĂĽ twitter
Twitter
Del pĂĽ linkedin
LinkedIn
Del pĂĽ email
Email

LĂŚs mere fra #LYNGBYBK

0
Din kurv er tom!

ØV! Din kurv er helt tom. Skynd dig at fylde noget i den.

KATEGORIER100 ÅRS JUBILÆUMHOODIE   T-SHIRTSWEATSHIRT   KRUSHUE OG HALSTØRKLÆDEBARN   DAME
Powered Voltage Emoji by Caddy