Champagneuniverset forlænger – og leverer nye Lyngby-bobler

Jubilæumschampagnen blev hurtigt udsolgt og har været efterspurgt af mange efterfølgende, så derfor har Champagneuniverset med forlængelsen af partneraftalen valgt at lancere en ny kongeblå flaske bobler, der minder om jubilæumschampagne, men har en lidt mindre grad af sødme, så nu kan du fejre dine højtider med klubbens helt egen champagne.

Om Lyngby-champagnen
Sødmedosering: 11g
Egner sig til apeterif og lette retter, samt dessert.
Fra samme champagnehus, Forget-Chemin som Jubilæumschampagnen.

Champagneuniverset har mere end 100 forskellige flasker champagne i webshoppen, samt en skøn smagekasse på abonnement. Derudover kan du også booke Kira Milan til smagninger for små og store forsamlinger.
Læs mere om Champagneuniverset her: champagneuniverset.dk/

Køb én flaske her.

Køb 6 flasker her.

Tak Kira Milan og Champagneuniverset for den fortsatte opbakning.
#SammenforLyngby

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

Få mere forretning med

LB Morgennetværk

Et aktivt netværk fyldt med passionerede erhvervsdrivende

Vil du vide mere om værdien ved at være partner i Lyngby Boldklub?

Så meld dig til vores B2B-nyhedsbrev herunder. Det er gratis og uforpligtende.

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products