⚽️ LYNGBY BOLDKLUBS JULEKALENDER – 20. DECEMBER ⚽️

Det er fjerde advent, og vi har en rigtig feel good-historie klar til jer. Vi fulgte nemlig Lauge Sandgrav og Jakob Vadstrup, der mod SønderjyskE blev Lyngby Boldklubs henholdvis yngste og femteyngste debutanter i klubbens historie. Det må siges at være flot, og I kan følge dem hele den store dag helt tæt på. Se med i dagens jule afsnit her 💙

Bag dagens låge kan du vinde tøj fra Replay ved at spille med i dagens spil her: lbklive.dk/julekalender2020

Du kan deltage frem til kl. 23:59 den pågældende dag. Vinderen bliver trukket efterfølgende og bliver kontaktet direkte.

Vores stolte akademipartnere er Sydbank og Dansk MiljøAnalyse.

Se dagens afsnit:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

U19-drengene mødte overmagten i pokalfinalen

Vores U19-drenge blev sat til vægs af overmagten fra FCK onsdag aften, som vandt med 5-0 over os i pokalfinalen. Tre af scoringerne faldt i det sidste kvarter af opgøret. Vores målmand, Filip Versterre, leverede en rigtig flot præstation – særligt i første halvleg.

Læs mere »
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products