Lyngby Boldklub udskriver logo-konkurrence

I anledning af Lyngby Boldklubs 100 års fødselsdag d. 30. marts 2021 udskrives nu en jubilæumslogo-konkurrence, hvor du kan komme med dit bud på klubbens 100 års logo. Logoet skal bruges op til og i jubilæumsåret 2021.

Vi ønsker at give designere videst mulige rammer og derfor sætte få rammer: Kreativiteten skal slippes løs, men der er dog nogle minimumskrav til logoet:

– Mindst ét Lyngby-logo, uanset årgang. ”1921”, ”LB” og ”Vikingen”. De tre logoer repræsenterer alle en del af 100 års Lyngby Boldklub.
– Kongeblå farve logo: CMYK 100-68-0-14 / RGB 0-73-145.

Indsendelse af forslag:
Logoforslag skal sendes til logo@lb100.dk senest d. 26. april 2020, og det vindende logo udvælges af en jury bestående af repræsentanter fra Lyngby Boldklub af 1921 og Lyngby Boldklub A/S. Vinderen kontaktes direkte og vil medvirke ved præsentationen af klubbens jubilæumslogo. Husk i mailen at angive telefonnummer du kan kontaktes på.

Ejerskab af logo og rettigheder:
Ved indsendelse af bud til logo@lb100.dk overdrager afsenderen, såfremt logoet bliver udvalgt som vinder, alle rettigheder til brug af logoet til Lyngby Boldklub 1921 og Lyngby Boldklub A/S. Logoet kan altså benyttes kommercielt og redaktionelt uden angivelse af designers navn. Eventuel rentegning af logo vil ske.

Præmier:
Vindende designer modtager jubilæumsgave, og alle bidrag modtager en erkendtlighed.

Du kan se flere billeder og indhold om Lyngby Boldklub på vores Facebook,Instagram, LinkedIn og Twitter.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

Få mere forretning med

LB Morgennetværk

Et aktivt netværk fyldt med passionerede erhvervsdrivende

Vil du vide mere om værdien ved at være partner i Lyngby Boldklub?

Så meld dig til vores B2B-nyhedsbrev herunder. Det er gratis og uforpligtende.

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products