Den støtte og kærlighed, vi oplever fra jer i øjeblikket, er helt fantastisk, og vi er dybt taknemmelige. I morgen starter hverdagen for de fleste mennesker, når børnene starter i skole, og arbejdet igen kalder. Derfor vil vi gerne lege en lille leg med jer, og vi sætter 10 x 2 billetter på højtkant til kampen mod Randers d. 25. august samt en tur for fire personer i vores Klub Lounge med buffet og fri drikkelse.
 
Alt du skal gøre for at lege med, er at klæde dig i blĂĄt og gerne Lyngby-tøj, og sĂĄ skal du tagge dit billede #ViMalerByenBlĂĄ pĂĄ enten Facebook, Instagram eller Twitter. SĂĄ er du med i konkurrencen om billetterne. Du kan være med alle tre steder og dermed have tre “lodder”. Vi hĂĄber, I vil lege med i morgen đź’™ #SammenForLyngby #ViMalerByenBlĂĄ

Læs også: Alle pladser er frigivet – Køb dit sæsonkort nu

Du kan se flere billeder og indhold om Lyngby Boldklub på vores Facebook,Instagram, LinkedIn og Twitter