Lyngby Boldklub søger cheffysioterapeut

Til en nyoprettet stilling som Cheffysioterapeut søger Lyngby Boldklub A/S en erfaren, uddannet fysioterapeut til klubbens førstehold. Stillingen er en fuldtidsstilling, hvor du vil indgå som hovedansvarlig for førsteholdets behandlerteam og som Cheffysioterapeut vil du rapportere direkte til cheftræneren for førsteholdet. 
Arbejdsopgaver indebærer:
–    Forebyggende træning for at undgå skader
–    Genoptræning af skadede spillere
–    Løbende behandling af førsteholdets spillere
–    Dokumentation i forhold til træningsbelastning m.v.
–    Planlægge og udføre fysiske tests, der optimerer træningen for hver enkelt spiller
–    Være leder for behandlerteamet
Vi forventer at du:
–    Har en uddannelse som fysioterapeut
–    Erfaring med at arbejde med fodbold og/eller andre idrætsgrene
Arbejdstiden beror i meget høj grad på førsteholdets træningstider, kampe og andre behov klubben måtte have. Tiderne varierer derfor, men du kan forvente et job som indebærer arbejde på aftener og helligdage. Stillingen skal kunne tiltrædes den 1. juli 2015. 
Din skriftlige, motiverede ansøgning indeholdende dit CV skal sendes til cheftræner Jack Majgaard Jensen på mail: jaj@lyngby-boldklub.dk. Ansøgningsfristen er den 30. april, men ansøgninger og de efterfølgende samtaler behandles løbende. 
Har du spørgsmål eller ønsker du mere information om jobbet kan du kontakte Jack Majgaard Jensen på mail: jaj@lyngby-boldklub.dk.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

Få mere forretning med

LB Morgennetværk

Et aktivt netværk fyldt med passionerede erhvervsdrivende

Vil du vide mere om værdien ved at være partner i Lyngby Boldklub?

Så meld dig til vores B2B-nyhedsbrev herunder. Det er gratis og uforpligtende.

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products