Lyngby og Rajko Lekic ophæver samarbejdet

Rajko Lekic forlader Lyngby Boldklub. Angriberen og de kongeblå er blevet enige om at ophæve kontrakten 10 måneder før tid.
Lyngby Boldklub og angriberen Rajko Lekic har i dag i overensstemmelse valgt at ophæve samarbejdet. ”Klubbens situation er i dag anderledes end da vi hentede Rajko ind i februar måned. Rajko og Lyngby Boldklub er derfor blevet enige om at ophæve kontrakten 10 måneder før udløb. Klubben råder over flere dygtige unge angribere, som jeg synes er klar til opgaverne i Betsafe-ligaen”, udtaler manager Niels Frederiksen.
Lyngby Boldklub ønsker at takke Rajko Lekic for indsatsen og ønsker held og lykke med den fortsatte karriere.

Del på facebook
Facebook
Del på twitter
Twitter
Del på linkedin
LinkedIn
Del på email
Email

Læs mere fra #LYNGBYBK

0
Din kurv er tom!

ØV! Din kurv er helt tom. Skynd dig at fylde noget i den.

KATEGORIER100 ÅRS JUBILÆUMHOODIE   T-SHIRTSWEATSHIRT   KRUSHUE OG HALSTØRKLÆDEBARN   DAME
Powered Voltage Emoji by Caddy