Lyngby og Rajko Lekic ophæver samarbejdet

Rajko Lekic forlader Lyngby Boldklub. Angriberen og de kongeblå er blevet enige om at ophæve kontrakten 10 måneder før tid.
Lyngby Boldklub og angriberen Rajko Lekic har i dag i overensstemmelse valgt at ophæve samarbejdet. ”Klubbens situation er i dag anderledes end da vi hentede Rajko ind i februar måned. Rajko og Lyngby Boldklub er derfor blevet enige om at ophæve kontrakten 10 måneder før udløb. Klubben råder over flere dygtige unge angribere, som jeg synes er klar til opgaverne i Betsafe-ligaen”, udtaler manager Niels Frederiksen.
Lyngby Boldklub ønsker at takke Rajko Lekic for indsatsen og ønsker held og lykke med den fortsatte karriere.

Carl Ras og Airtox bliver nye hovedpartnere i Lyngby Boldklub

Spreadex stopper som hovedpartner i Lyngby Boldklub

Nederlag i træningskampen mod Hillerød

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products